kmk filo araç kiralama
araç kiralama
Ana Sayfa Hakkımızda Filo Kiralama Sorularınız Yararlı Bilgiler İletişim
filo kiralama
1-VERGİSEL AVANTAJ

*** Araçlarınızı satın almanız durumunda ödediğiniz KDV kesinlikle indirim konusu yapamazsınız,oysaki kiralama yapmanız durumunda her ay ödemiş olduğunuz kira faturalarındaki KDV nin tamamını o ay ödemeniz gereken KDV matrahından mahsup edebilirsiniz.

*** Satın almanız durumunda aracınızın bedelini ancak 5 sene gibi bir sürede amortismandan düşebilirsiniz, oysaki kiralama yapmanız durumunda her ay ödemiş olduğunuz kira bedelinin tamamını gider olarak muhasebe hesaplarına kaydederek kurumlar vergisinden avantaj sağlamış olursunuz.

2-FİNANSAL AVANTAJ

*** Satın alma yapmanız durumunda ilgili araçlar için kullanmış olduğunuz kredi tutarı bilançonuzda aktif borç olarak görünecek olup, bankalar nezdinde kullandığınız kredi miktarı artacağından özsermaye / borç oranınızı olumsuz etkileyecektir.

*** Satın alma yapmanız durumunda araç bedelinin belli bir kısmını peşin vermeniz, aralıklı olarak karşınıza çıkacak bakım-onarım bedellerini , MTV, trafik sigortası ve kasko poliçelerini takip edip ederek ödeme yapmak zorunda kalacaksınız buda belli zamanlarda nakit akışınızı belli bir oranda etkileyecektir.Oysaki kiralama yapmanız durumunda bunlar için ekstre ödeme yapmanıza gerek kalmadan tek bir kira faturası ile ödeme yapabilecek hatta kiralama süresince bilançonuz dışında takip ederek net bir bütçe planlaması yapabileceksiniz.

*** Sermayenizi işinizi yaparken kullandığınız araca değil, işinize yatırma imkanına sahip olacaksınız.

3-OPERASYONEL AVANTAJ

*** Araçlarınızı satın almanız durumunda bakım-onarım masraflarını üstlenerek bununla ilgili düzenlenen faturaları takip etmek, yedek parça ve lastik değişimi vb. işlemleri her ay belli aralıklarla kontrol etmek zorunda kalırsınız.Hatta araç sayınız belli bir adet üzerinde ise bunun için personel bile bulundurmanız gerekebilir.Oysaki kiralama yapmanız durumunda tüm bu saydıklarımızı her ay düzenlenen tek bir kira faturası ile takip edebilirsiniz.

*** Satın almanız durumunda uzun süreli bakım-onarım veya olabilecek kazalarda araçsız kalmanız mümkündür.Olası bir durumunda işinizin aksamaması için ya kısa süreli araç kiralamak yada işinizi bekletmek zorunda kalabilirsiniz.Bu beklenmedik olay karşısında ya iş gücü kaybına yada beklenmedik bir nakit kaybına uğrarsınız.Oysaki kiralama yapmanız durumunda bu gibi durumlarda en kısa sürede yedek aracınızı teslim alacak ve işinize devam edebileceksiniz.
kmk filo kiralama
ANA SAYFA   |   HAKKIMIZDA   |   FİLO KİRALAMA   |   SORULARINIZ   |   TEKLİF TALEP FORMU   |   İLETİŞİM    |   ULAŞIM
kmk filo Kahramanmaraş Kağıt San. ve Tic. A.Ş.’nin markasıdır. © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım :Vizly.Com